5 ciekawostek na temat pizzy, którymi zaskoczysz swoich Klientów

Czy wiesz, że Klienci już dawno przestali odwiedzać lokale gastronomiczne tylko i wyłącznie w celu zaspokojenia swojego głodu? Od restauracji czy pizzerii oczekują znacznie więcej: wiedzy i ciekawostek związanych z serwowanymi potrawami oraz przyjaznej atmosfery. Dlatego też dziś opowiemy Ci o 5 ciekawostkach związanych z pizzą, które musisz poznać, by zaskakiwać i zachwycać swoich Klientów!

5 ciekawostek na temat pizzy

5 ciekawostek na temat pizzy

#1 Największa pizza

Największa na świecie pizza została stworzona w 1990 roku w RPA, a więc aż 25 lat temu! Ważyła 12,2 tony, a jej średnica wynosiła 37,4 metrów. Do jej wytworzenia zużyto 3960 kg sera, 1763 kg pieczarek oraz 1984 kg sosu pomidorowego. To brzmi imponująco!

#2 Pizza chroni przed chorobami

Podobno jedzenie pizzy minimum raz w tygodniu zmniejsza ryzyko zachorowania na raka przełyku. Zatem pizza nie tylko świetnie smakuje, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. :)

#3 Pizza hawajska…nie taka hawajska

Wbrew powszechnemu przekonaniu pizzy hawajskiej wcale nie wynaleziono na Hawajach. Cieszymy się bowiem jej niepowtarzalnym smakiem dzięki Kanadyjczykom.

#4 Najwięcej pizzy jedzą…

Odpowiedź powinna brzmieć: Amerykanie! Jednak prawda jest taka, że najwięcej pizzy jedzą Norwegowie i Niemcy. To właśnie w tych krajach na jedną osobę przypada statystycznie 5,4 kg pizzy rocznie.

#5 Międzynarodowy Dzień Pizzy

Przypada na dzień 9 lutego. W związku z tym warto w swoim lokalu stworzyć unikalną promocję na ten wyjątkowy dzień w roku. :)

Gwarantujemy Ci, że podzielenie się tą wiedzą z Klientami podczas krótkiej rozmowy sprawi, że jeszcze chętniej będą powracali do Twojego lokalu pod marką Gruby Benek. Dlaczego? Bo Klienci uwielbiają dowiadywać się czegoś nowego, a historia potrawy którą planują spożywać jest niewątpliwie czymś co wywoła ich zainteresowanie. Wypróbuj to koniecznie! :) 

 

TOP