Franczyza na wysokim obcasie

woman-working-business-woman-businesswoman-laptop

Jeszcze do niedawna prowadzenie biznesu było domeną mężczyzn. Obecnie jednak trend ten ulega coraz szybszym zmianą. Już cztery na dziesięć firm w Polsce zakładają kobiety, co jest fenomenem na skalę światową.

Panie z coraz większą łatwością odnajdują swoje miejsce na rynku pracy w roli menadżerów, przedsiębiorców i twórców własnych firm. Potwierdzają to analizy danych z KRS.

Panie odpowiadają średnio za około 40 proc. biznesowych przedsięwzięć każdego roku, a jako szefowe w niczym nie ustępują panom.

Co więcej, panie często nie tylko są równie dobre w prowadzeniu własnych działalności co mężczyźni, ale wręcz lepsze. Dlaczego?

Jak udowadniają naukowcy, panie wykazują się większą empatią i zrozumieniem względem swoich współpracowników oraz kontrahentów, a jednocześnie w porównaniu do mężczyzn są bardziej zapobiegliwe i mniej skłonne do podejmowania impulsywnych decyzji. Dzięki temu panie doskonale poradziły sobie podczas kryzysu w 2007 roku.

Jak wynika z szacunków PKPP Lewiatan, tak duży poziom przedsiębiorczości wśród kobiet w naszym kraju jest fenomenem na skalę światową. Wyniki badań, przeprowadzonych przez Grant Thornton wśród prezesów dużych i średnich firm na całym świecie, są jednoznaczne-tylko w kontynentalnych Chinach udział kobiet w zarządach jest proporcjonalnie większy niż nad Wisłą.

Ten niewątpliwie olbrzymi potencjał wciąż pozostaje jeszcze niewykorzystany. Wiele pań z różnych powodów boi się lub nie ma pomysłu jak mogłoby rozkręcić własną działalność i zacząć realizować swoje cele i ambicje.

Odpowiedzią może być franczyza. Ten specyficzny rodzaj działalności biznesowej jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku nie tylko osób, które już miały doświadczenie w biznesie, ale również dla takich, które otwierają swoją pierwszą działalność.
Zalety franczyzy to:

  1. znana marka- dzięki której łatwiej przebić się na rynku niż z marką nową, z którą klienci nie zdążyli się jeszcze związać.
  2. sprawdzony pomysł- bazowanie na know-how firmy, która już przetestowała skuteczność proponowanych franczyzobiorcy rozwiązań.
  3. wsparcie ze strony franczyzodawcy-to kompleksowa pomoc obejmująca, znalezienie i remont lokalu, wsparcie przy rejestrowaniu działalności, fachowe szkolenia, wspólne działania promocyjne.
  4. pomoc dla niedoświadczonych- to największa wartość franczyzy dla osób, które nie mają doświadczenia w biznesie.
  5. mniejsze ryzyko, większa wiarygodność- bezpośrednią korzyścią z przystąpienia do sieci franczyzowej jest obniżenie ryzyka związanego z uruchomieniem działalności gospodarczej. Jak udowadniają badania, firmy franczyzowe upadają rzadziej niż te, które działają indywidualnie.

Franczyza Grubego Benka wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorczych kobiet. Nasz system franczyzowy pozwala na stworzenie własnego biznesu pod znaną i lubianą marką, na trudnym rynku usług gastronomicznych. Dzięki wsparciu ekipy Grubego Benka, bez problemu znajdziesz i przysposobisz lokal, zbudujesz stabilną pozycję swojej firmy na lokalnym rynku oraz zrealizujesz marzenia o własnej firmie.

TOP