Franczyza w gastronomii

pizza-705061_1280

Poprzedni rok był bardzo pomyślny dla branży gastronomicznej. Odnotowano ustawiczny wzrost praktycznie we wszystkich segmentach rynku. Według analiz popularnością cieszą się tu zarówno restauracje, garmażernie, jak i bary szybkiej obsługi, cukiernie oraz lodziarnie. Nie inaczej dzieje się w przypadku sieci działających w na zasadzie franczyzy. Poprzedni rok umocnił pozycje liderów, dzięki czemu perspektywa otwarcia nowego lokalu wciąż stanowi atrakcyjną opcję dla nowych przedsiębiorców. Wynika to również z faktu, że Polacy wydają coraz więcej pieniędzy na jedzenie poza domem i dużo częściej odwiedzają różne placówki gastronomiczne.

Niezwykła popularność lokali serwujących szybkie jedzenie

Wśród wszystkich systemów franczyzowych działających w Polsce zdecydowana większość (aż 176) reprezentuje branżę gastronomiczną. Lokale serwujące kuchnię typu fast food cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich liczba wciąż rośnie. Sieci franczyzowe posiadające takie potrawy w swojej ofercie mogą z powodzeniem liczyć na duże zyski!

Przede wszystkim pizza!

Można powiedzieć, że pizza stała się już naszym daniem narodowym. Co więcej, na rynek rokrocznie wprowadza się coraz więcej nowych receptur, dlatego w roku 2015 Polska znalazła się na 8 miejscu rankingu krajów najbardziej otwartych na innowacje w tym zakresie. Pizzerie przyciągają wielu klientów zachęconych perspektywą zjedzenia różnych dań zarówno na miejscu, jak i na wynos. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli placówek serwujących kuchnię tego typu.

Rynek gastronomiczny wciąż się rozwija

Prowadzenie własnego lokalu to duże wyzwanie dla każdego młodego inwestora. Jest to bardzo specyficzny rodzaj biznesu i – jak w przypadku każdej działalności gospodarczej – osiągnięcie satysfakcjonujących efektów wymaga cierpliwości, zaangażowania i sporych nakładów pracy. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować swoich sił czy nie podjąć próby otwarcia własnej restauracji. Współpracując ze specjalistami masz dużo większe szanse na powodzenie, a zainwestowany czas z pewnością zwróci się z nawiązką!

TOP